Leczenie zaburzeń osobowości w Lublinie

Zaburzenia osobowości są nabytym i trwałym wzorcem zachowań w relacji z otaczającym środowiskiem, a także sposobem jego postrzegania. Są one na tyle głębokie i odczuwalne, że utrudniają funkcjonowanie w społeczeństwie. Zaburzenia te zazwyczaj obejmują zarówno sferę indywidualną, jak i społeczną. Czy możliwe jest leczenie zaburzeń osobowości? Tak, w takim wypadku warto podjąć terapię z pomocą profesjonalnego psychoterapeuty.

sm

Zaburzenia osobowości – jakie mają przyczyny?

Zaburzenia osobowości pomimo tego, że pojawiają się już w okresie dzieciństwa, najbardziej zauważalne są w wieku dojrzałym. Są one ciągłe – oznacza to, że nie można dokładnie określić czasu, w którym się rozpoczęły, a także tego, kiedy się skończą. Mogą one jednak ulegać zmianom spowodowanym przez nowe doświadczenia.

Powstanie zaburzeń osobowości jest konsekwencją niekorzystnych czynników: biologicznych, genetycznych oraz psychospołecznych. Warto jednak pamiętać, że powody ich powstawania są bardzo zróżnicowane i powinno się je rozpatrywać indywidualnie.

Leczenie zaburzeń osobowości

Aby dokładnie ocenić to, jakie są przyczyny powstania zaburzeń, warto udać się do psychoterapeuty. Psychoterapia jest bardzo polecana – z racji tego, że jest ona dostosowana do każdego przypadku i indywidualnych potrzeb pacjenta. Z czasem trwania terapii można również zastosować psychoterapię grupową, dzięki której pacjent wypracowuje w sobie tzw. umiejętności społeczne.

Leczenie zaburzeń osobowości Lublin – Smart Heart

Smart Heart to miejsce, w którym pracują doświadczeni i profesjonalni psychoterapeuci, którzy od wielu lat pomagają osobom z różnymi zaburzeniami osobowości. Zastanawiasz się nad wizytą u nas? Możesz to zrobić w samym centrum miasta. Leczenie zaburzeń osobowości w Lublinie może odbyć się również online. Skontaktuj się z nami i umów się na rozmowę z naszymi specjalistami.