Leczenie depresjii w Lublinie

Stopniowa utrata radości życia, przewlekłe odczuwanie smutku, kłopoty ze snem, brak chęci do jakiegokolwiek działania – to tylko niektóre z objawów depresji. Jest to zaburzenie psychiczne, które często jest bagatelizowane. Depresja może przydarzyć się każdemu, a samo wychodzenie z tego stanu jest procesem długotrwałym. Leczenie depresji wymaga stałej współpracy m.in. z psychoterapeutą.

sm

Depresja – zaburzenie, którego nie należy bagatelizować

Depresja jest pojęciem bardzo dobrze znanym – choć często się o niej nie mówi. Zaburzenie to znacząco obniża komfort życia. Osoby dotknięte depresją mają w okresie chorowania z reguły niskie mniemanie o sobie, nie doceniają się, uważają się za gorsze i bezwartościowe. Co więcej, u takich osób pojawia się również tendencja do negatywnego oceniania swojej sytuacji obecnej oraz przyszłości.

Depresji nie należy bagatelizować. Na przestrzeni lat opracowano wiele skutecznych metod leczenia, dzięki którym osoby mają szansę odzyskać pogodę ducha i przezwyciężyć zaburzenie. Jednym ze sposobów walki z depresją jest psychoterapia.

Leczenie depresji – jak wygląda?

Depresja objawia się na wiele sposobów. Do najczęstszych objawów zalicza się m.in.:

  • nadmierny smutek,
  • porzucenie nadziei na lepsze jutro,
  • utrata zainteresowań, które wcześniej sprawiały radość,
  • brak energii/motywacji do działania,
  • obniżenie samooceny, niskie poczucie własnej wartości oraz nadmierne poczucie winy,
  • kłopoty ze snem, zaburzenia apetytu,
  • wahania nastroju,
  • lęk, strach, niepokój.

Jak wygląda leczenie depresji? To zależy od liczby oraz intensywności objawów. Depresja może mieć różny stopień nasilenia: łagodny, umiarkowany lub ciężki.

Leczenie depresji o łagodnym lub umiarkowanym przebiegu najczęściej przybiera charakter terapii. Przed jej rozpoczęciem terapeuta musi dokonać rzetelnego rozpoznania (objawy i nasilenie depresji), dzięki czemu jest w stanie dobrać odpowiednią formę leczenia.

Leczenie depresji Lublin – SmartHeart

Depresja to zaburzenie, które wymaga leczenia. Potrzebujesz profesjonalnej diagnozy? A może zauważyłeś niepokojące objawy u bliskiej osoby? Skontaktuj się z nami. Zadzwoń do nas lub umów się na wizytę w naszym Centrum Psychoterapii w Lublinie. Od wielu lat służymy pomocą, oferując terapię, dzięki której każda osoba ma szansę wrócić do zdrowia w przyjaznej formie. SmartHeart – leczenie depresji w Lublinie i nie tylko.